loader

YARIŞ KURALLAR

logo

 •  YAŞ SINIRLAMASI : 14(ondört) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek  sporcular 07 EKİM 2004 doğumlu olmalıdır.Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.16(onaltı) yaşını doldurmuş olan  sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 07 EKİM 2002 doğumlu olmalıdır. Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.18(onsekiz) yaşını doldurmuş olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

          Lisanslı sporcuların katılımları için  info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşabilirler.

 • DİSKALİFİKASYON : Göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
 • TASNİF : Chip’in tek kullanımlık çipleri ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara  dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Katılımcıların kendilerine ait çipleri kullanması yasaktır. Çip ayak bileğine ya da ayakkabıya takılmalıdır, aksi takdirde tasnifi mümkün olmayacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan halılar üzerinden geçmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi Trafo Café'de yapılacak olan yarış brifinginde verilecektir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır. Göğüs numaralarının bir başka koşucu ile değiştirilmesi ve/veya başkasına devredilmesi kural dışıdır.
 • KATEGORİZASYON : Yarı Maraton için E/K 35 yaş altı elit kategoridir .E/K 35-44,  E/K 45-54 ,E/K 55-64,  E/K 65-74 yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır.
            21km ,10 km ve 5 km için E/K overall ilk üç yarışçı için para ödülü değerlendirmesi yapılacaktır.

 • GENEL YARIŞ KURALLARI : Bodrum Yarımaratonu yarış ve güzergah kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.
          Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz.
          Numara ve yarış kiti dağıtımı  koşu öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir. Göğüs numarası    bir başkasına devredilemez. Çip ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülmez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
            
 • ZAMAN SINIRI: Yarı maraton yarış parkuru için zaman sınırı 3,5 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilecektir. 10k parkuru için 2,5 saat, 5k parkuru için 1,5 saat zaman sınırı vardır.
 • TOPLAMA ARACI : Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.
 • ÖNEMLİ : Yarı maraton için zaman sınırı olan 3,5 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.
 • ÖNEMLİ : Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Bodrum Yarı Maratonu'nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.

  Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.

 • DROP BAG : Bodrum Meydanı'nda oluşturulacak Drop Bag Alanı (emanet eşya bırakma alanı) saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını  bırakmaları için hazır olacaktır.

Back to top