loader

KAYIT

YARIŞ KURALLAR

logo

 •  YAŞ SINIRLAMASI : 14. yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler.Taahütname ile katılabilecek   sporcular 07 EKİM 2004 doğumlu olmalıdır.Taahhütname için info@borumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.16. yaşını doldurmuş olan  sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler. Taahütname ile katılabilecek sporcular 07 EKİM 2002 doğumlu olmalıdır. Taahhütname için info@borumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.18.yaşını doldurmuş olan  sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

          Lisanslı sporcuların katılımları için  info@borumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşabilirler.

 • DİSKALİFİKASYON : Göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergâhından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.


 • TASNİF : Chip’in tek kullanımlık çipleri ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara  dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Katılımcıların kendilerine ait çip kullanılamaz. Çip ayak bileğine ya da ayakkabıya takılmalıdır aksi takdirde tasnif mümkün olmayacaktır.Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktasında bulunan halılar üzerinden geçmeleri gerekiyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi Trafo cafede  yapılacak olan yarış briefing de verilecektir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır. Göğüs numaraları bir başka koşucu ile değiştirilemez ve başkasına devredilemez.


 • KATEGORİZASYON : Yarı Maraton için ; E/K 35 yaş altı elit kategoridir .E/K 35-45,  E/K 45-55 ,E/K 55-65,  E/K 65-75 yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır.
            21km ,10 km ve 5 km için E/K overall ilk üç yarışçı için para ödülü değerlendirmesi yapılacaktır.


 • GENEL YARIŞ KURALLARI : Bodrum Yarımaraton ‘u ;Yarış ve Güzergâh Kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergâhta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.
          Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka            birisi başkasına ait kiti teslim alamaz. 
          Numara ve yarış kiti koşu öncesi Perşembe,Cuma ve Cumartesi günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilmektedir. Göğüs                      numarası bir başkasına devredilemez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
          Yarış sabahı göğüs numarası ya da çip teslimi kesinlikle yapılmayacaktır.
         
          Göğüs numarası kontrolü güzergâhta ve bitiş noktasında resmi hakemler tarafından yapılacaktır.Katılımcılara göğüs numarası ve çanta ile bir adet ölçüm çipi verilir. Çip ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülmez.


 • ZAMAN SINIRI: Yarı maraton yarış parkuru  için zaman sınırı 3,5 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır.Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırılardan koşmaya devam edebilir.10k parkuru için 2,5 saat zaman sınırı vardır.5k parkuru için 1,5 saat zaman sınırı vardır.

 • TOPLAMA ARACI : Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.


 • ÖNEMLİ : Parkur üzerindeki noktalar kademeli olarak trafiğe açılacaktır. Yarı maraton için zaman sınırı olan 3.30 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.


 • ÖNEMLİ : Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Bodrum Yarı Maratonu'nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.

  Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için , lütfen sitemizi yeniden ziyaret ediniz.


 • DROP BAG : Bodrum meydanında oluşturulacak drop bag alanı(emanet eşya bırakma alanı)  saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını  bırakmaları için hazır olacaktır

Back to top