loader

BODRUM`A KOŞ

logo

Bazı aşklar vardır hani, asla unutamazsın o ilk öpücüğün sahibini… Bazı kokular vardır, nerede duysan bilirsin tıpkı fırından çıkan anne kurabiyesi gibi… Bazı melodiler vardır yıllar geçse de aklından çıkmaz, hani o ilkokulda söylenen marşlar gibi... Bazı duygular vardır, tekrar tekrar hissetmek istersin tıpkı Bodrum gibi!


Bodrum Nasıl Yaşanır?

Bodrum’u bir defa yaşayan ondan vazgeçemez. Peki, Bodrum nasıl yaşanır?

Öncelikle alışkanlıklarından arın; kendin olmaya ara ver ve Bodrum’u yaşa! Nasıl yapılır dersen, aşağıda liste seni bekliyor. Okumaya devam…

- Masmavi su ayağına çarparken kadehini karşı adaya doğru kaldır;

- Kalenin heybetli gövdesine doğru oturup güneşi batır;

- Begonvillerle örtünmüş sakız beyazı bir kireç duvarın kenarında kahveni yudumla;

- Gündüz sıcağında etraf kavrulurken yalıda bir ağacın dibine kıvrılıp ada boğazının tatlı esintisine sarılarak şeker bir uykuya dal;

- Gün ağarırken toplanmış taptaze kabak çiçeğinin dolması, güneşte sere serpe kurutulmuş lokum pilavı, dağ bayır gezilerek toplanan yabani otlardan yapılmış el açması böreği ye.

O Yüzden Bodrum’a Koş!

Bodrum’a koşman için sana bunların yanında şimdi bir sebep daha geliyor… Yukarıda anlattığım tüm bu güzellikleri yaşamanın yanında Bodrum’un eşsiz atmosferinde bir araya gelip koşacağız. Denizin tuzlu kokusunu içine çekerek mavinin her rengine doyacağın bir yarı maraton bu!


Bodrum’a gitmişken; Sakız Ana’da kuru fasulye pilav, yanına da soğan… Kısmet Lokantası’nda çömlekte yoğurt, yanına enfes zeytinyağlılar… La Passion’da, kireç beyazı duvarın dibinde, begonviller arasında akşam yemeği, Nar Çiçeği’nde Gümüşlük’ün gün batımına karşı bir kokteyl şiddetle tavsiye!

Atakan AYA

tadimatolyesi.com


Back to top